نیروگاه خورشیدی ۳/۵ مگاواتی دهشیر

نیروگاه خورشیدی ۳/۵ مگاواتی دهشیر

نیروگاه خورشیدی ۳/۵ مگاواتی دهشیر

نیروگاه خورشیدی ۳/۵ مگاواتی در منطقه دهشیر استان یزد به شبکه برق سراسری کشور متصل گردید.

 

به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) : در ادامه مشارکت بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های انرژی های تجدید پذیر در کشور ، نیروگاه ۳/۵ مگاواتی دهشیر یزد پس از نیروگاه های خورشیدی ۱۰ مگاواتی نور در اشکذر ، ۱۰ مگاواتی پژواک در اردکان و ۱۰ مگاواتی غدیر در مهریز استان یزد با سرمایه گذاری مشترک بخش خصوصی داخلی و یک سرمایه گذار آلمانی صورت گرفته است.
یکی از راهکارهای اساسی و ضروری برای سازگاری با تغییرات اقلیم بویژه در استان های متاثر از چالش های خشکسالی و کم آبی ، احداث نیروگاه های تجدیدپذیر از جمله خورشیدی است که علاوه بر جلو گیری از مصرف سوخت فسیلی و انتشار آلاینده های زیست محیطی ، نیازی به مصرف آب در فرآیند تولید برق ندارند.
این گزارش می افزاید که در استان یزد تا کنون علاوه بر احداث نیروگاه های مگاواتی ، تعداد ۱۹۹ نیروگاه خورشیدی خانگی بر پشت بام منازل و مشترکین احداث گردیده است که از این حیث استان یزد در مقایسه با سایر استان های کشور پیشرفت قابل توجهی دارد.
این گزارش می افزاید در ساخت این نیروگاه از حداکثر توان فنی و تجهیزات ساخت داخل کشور استفاده گردیده و طی دوره احداث برای ۶۰ نفر از نیروهای بومی و در دوره بهره برداری برای ۱۰ نفر ایجاد اشتغال نموده است.