مکسان اولین بار در سال 2010 پس از آنکه انرژی خورشیدی توجه سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذارانش را جلب کرد،پایه‌گذاری شد اما در ابتدا بر روی نیروگاه‌های خورشیدی کوچک غیر متصل به شبکه تمرکز داشت.
Maxsun PJSCo. یک شرکت پیشرو و مستقل ایرانی در زمینه انرژی خورشیدی است که در حال حاضر یک نیروگاه 3.5 مگاواتی در دهشیر یزد تحت مالکیت شرکت مکسان دهشیر دارد. علاوه بر این این شرکت دو نیروگاه‌های 7 و 10 مگاواتی در دهشیر (یزد) و سرخه (سمنان) را در دست احداث دارد.
این شرکت هم اکنون در لندن، برلین و تهران دفتر دارد.
مکسان به همراه شرکای اجرایی اروپایی‌اش قصد توسعه فعالیت‌های این شرکت را در خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.
هدف مکسان برآورده‌سازی نیازهای بازار جهانی است که در همین راستا در زمینه‌ی احداث نیروگاه‌های بزرگ در نقاط مختلف دنیا با تاکید و تمرکز بر بالا بودن بازده نیروگاه‌ها فعالیت دارد.
مکسان به همراه شرکای اجرایی اروپایی‌اش قصد توسعه فعالیت‌های این شرکت را در خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس دارند.

تیم ما

حسین نجار

مدیر اجرایی
• بیش از 15 سال سابقه در طراحی، تولید وصنعت انرژی‌های تجدیدپذیر در خاورمیانه و شمال آفریقا. • احداث نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت 7، 10 و 30 مگاوات • شناسایی موقعیت‌های مکانی، تحقیق در خصوص در دسترس بودن شبکه، اخذ مجوزهای مورد نیاز و امضای قراردادهای خرید تضمینی برق. • مدیر پروژه، مدیریت تمام چرخه EPC پروژه‌های نیروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک مقیاس بزرگ • دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مدیریت تجارت بین الملل از دانشگاه برونل لندن.

علی دهقان

مدیر ارشد فنی
• بیش از 17 سال سابقه در طراحی، نصب، تست و راه‌اندازی پنل‌های الکتریکی، فیدرها، سازه‌ها، تجهیزات، ترانسفورمرها، ارتینگ، سیستم‌های کنترلی، RTUها، محفظه‌های الکتریکی و کنترلی • مدیر پروژه بسیاری از پروژه‌ها شامل توسعه و راه اندازی پست‌های 230-400 کیلو وولت تا سیم کشی، تست و راه اندازی بیش از 35 مگاوات نیروگاه خورشیدی در یزد، زاهدان و کرمان دانش آموخته مهندسی برق در دانشگاه یزد